Mít peníze v bance je skvělé, protože můžete vidět, jak postupujete směrem k vašim cílům. Je to také pěkný nárazník pro tlumení otřesů a překvapení bez převzetí dluhu. Jak tedy zvýšíte zůstatek na bankovním účtu – možná dokonce zdvojnásobíte své peníze?

Všichni známe vzorec: Ušetřete více a utratte méně. Ale tato znalost sama o sobě obvykle nestačí ke změně vašeho chování bez konkrétních kroků. Než začnete, je rozumné přemýšlet o svých cílech – o věcech, které chcete a proč je chcete – takže budete na to více motivováni.

Zaplaťte jako první
Jedním z nejdůležitějších kroků, které je třeba učinit, je ukládání priorit. Pravděpodobně přesně víte, kolik utratíte každý měsíc za své splátky nájemného nebo hypotéky – musíte provést tuto platbu nebo jste na ulici. Můžete říci to samé o penězích, které jste vložili na své finanční zabezpečení?

„Platit sebe jako první“ znamená uložit prioritu. Až budete mít výplatu, můžete být v pokušení platit účty, nakupovat potraviny a utrácet malou hotovost, což vám ušetří to, co zbylo na konci měsíce. Ale pokud si zaplatíte první, vložíte část své odměny do úspor a pak zjistíte, jak na zbytku žít. Nejasná touha ušetřit peníze vás nedostane tam, kde chcete být; je třeba nastavit konkrétní částky dolaru a provést akční plán – nejlépe automatický -, který bude směřovat k tomuto cíli. Zde je několik kroků:

Založte si online spořicí účet a zařaďte na něj automatický měsíční převod (začněte několika málo dolary, pokud si můžete dovolit vše).
Řekněte svému zaměstnavateli, aby poslal část své výplaty na spořicí účet – nikoli na svůj běžný běžný účet, kde budete v pokušení utrácet.
Zaregistrujte se do penzijního plánu svého zaměstnavatele.
Pokud používáte rozpočet, vytvořte novou kategorii „Měsíční úspory“.
Ovládejte své výdaje
Pro většinu lidí je nejrychlejším způsobem, jak ušetřit peníze, snížení nákladů. Je také nejbolestivější (a nemusí být nejúčinnější, pokud je obtížné jej udržovat).

Jak to děláš? Získejte přehled o tom, kolik utratíte. Sledujte své výdaje, ať už používáte pero a papír, aplikaci nebo software pro rozpočtování. Nevybírejte příliš mnoho energie na výběr „nejlepšího“ systému ke sledování vašich výdajů – stačí začít. Později si můžete změnit specifika.

Máte-li potíže s sledováním věcí, utratte elektronicky, aby vaše banka vytvořila záznam o každé transakci. Plaťte své účty online, nakupujte debetní kartou (nebo ještě lépe kreditní kartou, kterou splácíte každý měsíc) a minimalizujte výdaje v hotovosti. Čísla nelže. Podívejte se, kam vaše peníze směřují, a zhodnoťte, zda dostáváte to, za co platíte. Jakmile se podíváte, kam vaše peníze směřují, existuje spousta způsobů, jak snížit náklady. Můžete se dokonce rozhodnout zmenšit svůj dům nebo auto a uvolnit více peněz za úspory.

Zvyšte svůj příjem
Překlopná strana řezných nákladů zvyšuje to, co přinášíte, a existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Bohužel to vyžaduje čas, abyste vydělali více peněz, ale doufejme, že to nebudete muset dělat navždy.

Jeden rychlý způsob, jak vydělat více, je přidat práci na částečný úvazek. Přijetí další práce na několik měsíců může vašemu bankovnímu účtu poskytnout potřebnou podporu. Nebo požádejte svého zaměstnavatele o přesčasové hodiny. Můžete se dokonce podívat na vyjednávání mzdových nebo přepojovacích úloh, abyste zajistili vyšší výplatu, zejména pokud navýšení ve vaší současné práci bylo mdlé nebo neexistovalo. Pokud si přejete postupovat po žebříčku kariéry, pokračujte ve zlepšování svých dovedností, abyste předvedli svou hodnotu zaměstnavatelům.

Pokud potřebujete podstatnější změnu a nechcete se spoléhat na to, že vám šéfové zaplatí to, co stojí za to, začněte s vlastním podnikáním. Jako podnikatel budete mít větší kontrolu nad svým osudem a také vyšší potenciál. Své riziko můžete řídit spuštěním částečného úvazku na straně a následným přechodem na koncert na plný úvazek, když se věci vyzvednou.

Kromě práce chytřejší a těžší může zvýšení vašeho příjmu zahrnovat také prodej některých věcí nebo dokonce pronájem pokoje ve vašem domě na Airbnb.

Dejte své peníze do práce
Až si vytvoříte bankovní účet, začněte vydělávat více na uložených penězích. To vás finančně nezlomí ani nezlomí, ale proč nechat hotovost na stole? Ujistěte se, že za své úspory vyděláváte konkurenceschopnou sazbu, v případě potřeby přejdete na spořicí účet s vysokým výnosem a použijte vyšší vkladové certifikáty (CD) a účty peněžního trhu.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *